Skip to main content


Our goal

Girls Code Fun is a non-profit organization that aims to motivate girls and women to gain technological skills and education.

Our projects

City Coding Circle

We organize 10 hours workshops in various topics for women interested in learning to program.

Read more

Young coders Scholarship

Our scholarship for girls ages 8-16 in Warsaw, Poland.

Read more

Rada Fundacji

W skład Rady Fundacji wchodzą Aleksandra Bis, Agnieszka Jurczak i Agnieszka Mysiak-Wrzeszcz.

Działania Rady są skupione w szczególności w zakresie kreowania długofalowej strategii działania fundacji. Mamy nadzieję, że nasze projekty będą realną odpowiedzią na potrzeby dziewczyn i kobiet w zdobywaniu kompetencji cyfrowych.

Aleksandra Bis

Doktorantka międzyuczelnianego programu ICT&Psychology, prowadzonego przez Uniwersytet SWPS i PJATK. Projektantka UX i społeczniczka. Aktywnie dzieli się wiedzą występując zarówno w roli wykładowcy i prelegentki na konferencjach, jak i mentorując na hackathonach, czy prowadząc warsztaty dla początkujących projektantów. Współzałożycielka dareIT - programu mentoringowego, którego celem jest ułatwienie kobietom startu w branży IT.

Agnieszka Jurczak

Agnieszka Jurczak jest dyrektorem Data & Services Partnerships w firmie Mastercard. Z wykształcenia i zamiłowania matematyczka, z dyplomami ze Stochastyki i matematyki finansowej oraz Matematyki teoretycznej. Jest ekspertką w zakresie danych transakcyjnych, big data, zarządzania ryzykiem rynkowym i kredytowym oraz data mining; dużą satysfakcję przynosi jej dzielenie się wiedzą z innym.

Agnieszka Mysiak-Wrzeszcz

Nauczycielka-pasjonatka. Z pierwszego wykształcenia i wyboru polonistka - miłośniczka literatury, w której słowa się sobie dziwią, a w relacjach między ludźmi wrze. Od kilku lat uczy dzieci, młodzież, nauczycieli i seniorów podstaw programowania i myślenia algorytmicznego. Współpracowała przy wielu projektach Fundacji Girls Code Fun. Można ją także spotkać w Centralnym Domu Technologii, gdzie prowadzi zajęcia w duchu edukacji STEAM i koordynuje współpracę z wystawcami.


Why

Europe can face a shortage of up to to 900,000 skilled informaton and communication technology workers by 2020, according to the European Commission. If we had as many women as men in the digital jobs market, the EU’s annual GDP could be boosted by 9 billion euros, according to the European Commission.
Diversity in companies matters: organizations are 15% more likely to perform better if they are gender diverse (Why Diversity Matters article, McKinsey & Co, January 2015)