Kluby Koderek Ada

Spotkania w Klubach Ada to więcej niż nauka programowania! Na zajęciach dziewczyny:

🧠 Rozwijają logiczne i twórcze myślenie

🗣 Uczą się pracować i komunikować z innymi

👭 Tworzą silną sieć z innymi uczestniczkami i mentorkami

🤩 Uczą się wierzyć w siebie

😍 Tworzą własne projekty

Mało kto wie, że pierwszy język programowania stworzyła kobieta! Była to XIX wieczna uczona Ada Lovelace. Właśnie dlatego nazywamy nasze Kluby Koderek Ada.

Celem naszego projektu jest stworzenie ogólnopolskiej sieci klubów dla dziewczyn, gdzie uczestniczki nie tylko uczą się podstaw programowania i kompetencji cyfrowych, ale tworzą więź z innymi dziewczynami oraz poznają kobiety branży IT. Chcemy wesprzeć dziewczyny w ich rozwoju w dziedzinie nowych technologii. Wzmocnić ich wiarę w siebie i udowodnić im, że wszystko jest możliwe.

W ramach Klubów Koderek Ada będą odbywać się bezpłatne zajęcia programowania dla dziewczyn w wieku szkolnym, prowadzone przez wolontariuszki. Liderem i centralnym punktem koordynacyjnym dla sieci Klubów Koderek Ada będzie Fundacja Girls Code Fun.

Dzięki współpracy ABB i Nokii, przez przez 6 tygodni odbywać się będą bezpłatne zajęcia z podstaw programowania dla dziewczynek w wieku szkolnym. Zapisy trwają!

✅ Kluby w Warszawie:
https://www.facebook.com/events/714936062358503/

✅ Kluby w Krakowie:
https://www.facebook.com/events/385437682405238/

✅ Kluby we Wrocławiu:
https://www.facebook.com/events/387085322196853/
https://www.facebook.com/events/398783804150627/
https://www.facebook.com/events/2476455529348501/

Wesprzyj Kluby Koderek w Polsce!

Szukamy partnerów/sponsorów, którzy chcą pomóc wspierać dziewczyny w nowych technologiach i zdobywaniu kompetencji przyszłości, wspierając program pilotażowy Klubów Koderek Ada. Twoja firma może zostać sponsorem inicjatywy!

Jeżeli twoja firma wspiera naukę programowaniu wśród dziewczynek, i chciałaby zostać sponsorem projektu, prosimy o pobranie pliku informacyjnego i kontakt na adres info@girlscodefun.pl

Wspierają już nas: