Uncategorized

Kluby Koderek Ada

By 2 sierpnia, 20183 czerwca, 2021No Comments

O projekcie 

Mało kto wie, że pierwszy język programowania stworzyła kobieta! Była to XIX wieczna uczona Ada Lovelace. Właśnie dlatego nazywamy nasze Kluby Koderek Ada.

Celem projektu Fundacji Girls Code Fun jest stworzenie ogólnopolskiej sieci klubów dla dziewczyn, gdzie uczestniczki nie tylko uczą się podstaw programowania i kompetencji cyfrowych, ale tworzą więź z innymi dziewczynami oraz poznają kobiety branży IT. Chcemy wesprzeć dziewczyny w ich rozwoju w dziedzinie nowych technologii. Wzmocnić ich wiarę w siebie i udowodnić im, że wszystko jest możliwe.

W ramach Klubów Koderek Ada będą odbywać się bezpłatne zajęcia programowania dla dziewczyn w wieku szkolnym, prowadzone przez wolontariuszki. Liderem i centralnym punktem koordynacyjnym dla sieci Klubów Koderek Ada będzie Fundacja Girls Code Fun.

Wesprzyj projekt

Szukamy partnerów/sponsorów, którzy chcą pomóc wspierać dziewczyny w nowych technologiach i zdobywaniu kompetencji przyszłości, wspierając program pilotażowy Klubów Koderek Ada. Twoja firma może zostać sponsorem inicjatywy!

Jeżeli twoja firma wspiera naukę programowaniu wśród dziewczynek, i chciałaby zostać sponsorem projektu, prosimy o pobranie pliku informacyjnego i kontakt na adres info@girlscodefun.pl