#STEAMwomen #STEAMteam

Te otwarte na dzielenie się wiedzą i doświadczone w branży kobiety przez kolejne 6 tygodni będą współtworzyć STEAM Academy! Wprowadzą uczestniczki projektu w świat nowych technologii. Podzielą się swoją pasją, entuzjazmem i energią, aby dziewczyny poczuły moc IT! Zrobią co w ich mocy, aby wzbudzić pasję i pomóc w świadomym wyborze dalszej ścieżki edukacji i ścieżki zawodowej. Poznajcie ich sylwetki w wymiarze zawodowym, ale również tym jakże ważnym dla nas wszystkich – prywatnym. Oto one!

 

Zdjęcie profilowe użytkownika Magdalena WójcikMAGDALENA WÓJCIK

Dniami pracuje jako Senior Data Scientist i AI Engineer pomagając tłumaczom pracować wydajniej i z mniejszą liczbą błędów. Tworzy modele, które automatycznie wykrywają błędy i takie, które poprawiają jakość Machine Translation (takiego jak np. Tłumacz Google). Wieczorami lubi zagadki i łamigłówki, grywa w gry na komputerze i konsoli (szczególnie detektywistyczne i takie, gdzie można coś zbudować), chodzi do Escape Roomów (była prawie we wszystkich w Warszawie i kilkudziesięciu kolejnych na świecie) i „joguje”. Kocha też pieski, ale nie może mieć własnego ze względu na wynajmowane mieszkanie… Próbuje gotować!
Poprowadzi zajęcia: BACK END

WERONIKA WOIŃSKA

Jej misją jest wspieranie młodych ludzi oraz kobiet w technologiach, w rozwoju umiejętności i odkrywaniu swoich talentów. Obecnie intensywnie działa w Digital University, gdzie jest częścią zespołu, który odpowiada za kontakt z ekspertami z całego świata, którzy zajmują się transformacją cyfrową. Odpowiada również za zawartość merytoryczną wielu wydarzeń technologicznych w Polsce. W 2019 podczas European Research and Innovation Days w Brukseli mówiła, jak ważną rolę odgrywa inwestowanie w rozwój Generacji Z. Chce wspierać i  kształtować budowę przyszłego społeczeństwa, czego wyrazem jest właśnie współpraca m.in. z Girls Code Fun ? Swoją ścieżkę zawodową zaczynała jako liderka zespołu Real TSSM w konkursie CanSat 2018, gdzie wraz z zespołem zajęła III miejsce. Dziś ​wierzy, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko nastawimy się na działanie i będziemy otwarci na pojawiające się możliwości. Tę maksymę stosuje każdego dnia.
Poprowadzi warsztaty: FRONT END, BACK END, GRAFIKA/UX, KOMPETENCJE MIĘKKIE

Zdjęcie profilowe użytkownika Anna RoszmanANNA ROSZMAN

Zawodowo programuje w Pythonie. Była współorganizatorką i mentorką warsztatów Django Girls Warsaw oraz występowała na meetupie Pylight dla początkujących Pythonistów. Lubi dzielić się wiedzą, łamać stereotypy i pomagać osobom, które tak jak ona uczą się samodzielnie programowania. Odpoczywa jeżdżąc na rowerze, chodząc po lesie lub czytając powieści i reportaże.

Poprowadzi warsztaty: BACK END

Zdjęcie profilowe użytkownika Joanna BajJOANNA BAJ

Aktualnie pracuję/programuję dla branży meblowej współtworząc narzędzie, dzięki któremu, każdy może zaprojektować i zamówić swój własny, wymarzony regał, komodę lub szafę. Wcześniej testowałam bezpieczeństwo dysków twardych do rozwiązań enterprise dla największych firm na świecie. Od dziecka trenuję piłkę nożną na trawie, hali a nawet piasku, biorąc udział w rozgrywkach pucharowych i ligowych. Przez wiele lat działałam w harcerstwie, byłam instruktorką i prowadziłam gromadę zuchową.
Poprowadzi warsztaty: BACK END

Zdjęcie profilowe użytkownika Michalina KamińskaMICHALINA KAMIŃSKA

Programistka z zamiłowaniem do dobrego designu. Pracuje jako Front-end&WordPress deweloperka, wcześniej psycholożka na cały etat. Wspiera ludzi w zmianie ścieżki kariery, po tym jak sama zrobiła to z sukcesem. Jako programistka zafascynowana rozwiązaniami headlessowymi, zakochana bez pamięci w Gatsby. Regularnie ćwiczy jogę i medytuje, lepii w glinie i uczy się robić kolaże. Ulubione miejsce? Obojętnie gdzie, byle z widokiem na morze ?
Poprowadzi warsztaty: BACK END, KOMPETENCJE MIĘKKIE

Zdjęcie profilowe użytkownika Magdalena Wojtas MAGDALENA WOJTAS

Front-end developerka, mentorka kodowania, autorka artykułów o branży IT z humanistyczną przeszłością. Jej historia udowadnia, że absolwentka polonistyki i kulturoznawstwa może na własną rękę się przekwalifikować i zacząć pracę jako developerka, a potem nawet uczyć kodowania innych. Kocha podróżować daleko na północ, zwłaszcza zimą. Hobbistycznie zajmuje się fotografią i produkcją filmową.

Poprowadzi warsztaty: FRONT END, GRAFIKA/UX, KOMPETENCJE MIĘKKIE

Zdjęcie profilowe użytkownika Klaudia ZawodnikKLAUDIA ZAWODNIK

Od ponad 4 lat w relacji z tonikiem, firmą dla której pracuje jako Frontend Developer. Ostatnimi czasy czerpie też przyjemność z bycia „po drugiej stronie” i weekendami siada do Figmy zamiast do kodu. Mieszka w Poznaniu, po którym spaceruje ze słodką Karmel rasy Cane Corso. Jak nie spaceruje to czyta, a ostatnia książka – „The 12 Week Year” wywraca jej życie do góry nogami. Instagramy i Tiktoki są jej obce, bo resztki wolnego czasu spędza na poszukiwaniach różnych, ciekawych części do samochodu (Vadery e36) ?
Poprowadzi warsztaty: FRONT END

Zdjęcie profilowe użytkownika Anna SzymanekANNA SZYMANEK

Mimo, że mury uczelni opuściła dopiero rok temu, miała już okazję sprawdzić się w wielu rolach. Inżynier(^2) z Matematyki Stosowanej oraz Informatyki. Ukończyła studia magisterskie po angielsku. Podczas nauki na Politechnice Wrocławskiej była zaangażowana m.in. w organizację największej studenckiej konferencji matematycznej w Polsce „OMatKo!!!”. Brała też udział w projekcie naukowo-badawczym Emognition. Prowadziła zajęcia laboratoryjne na uczelni. Jednak ze wszystkich ścieżek, które mogła wybrać, poszła tą najmniej oczywistą – dzisiaj pracuje jako Project Manager. Poza pracą najczęściej można ją spotkać w kuchni, w której stara się osładzać ludziom życie!
Poprowadzi warsztaty: GRAFIKA/UX, KOMPETENCJE MIĘKKIE

KAROLINA DOBRZAŃSKA

Marketer i projektantka w jednym. Prowadzi agencję zajmującą się tworzeniem identyfikacji wizualnych, stron internetowych, strategii marketingowych oraz komunikacji w mediach społecznościowych. Lubi się uczyć a swoją wiedzę przekazywać innym. Prywatnie fanka świata mody, pieczenia ciast i medytacji. W wolnych chwilach tworzy playlisty na Spotify i analizuje trendy na TikToku.

Poprowadzi warsztaty: GRAFIKA/UX