Fundacja Girls Code Fun organizuje coroczne stypendium Małe Programistki przeznaczone dla dziewczynek w wieku 8-15 lat. 

Zapraszamy na VI edycję programu już wkrótce!

Chcemy szczególnie  wspierać dziewczynki, które ze względów ekonomicznych nie mogą dołączyć do płatnych zajęć programowania. Jako rodzic, weź proszę to pod uwagę. Zgłaszając się do programu stypendialnego w sytuacji gdy masz możliwość opłacenia kursu, odbierasz miejsce osobom, które nie mogłyby uczestniczyć w takich zajęciach ze względów finansowych.

Stypendium Małe Programistki to całościowe zwolnienie z opłat za jeden semestr zajęć w partnerskiej szkole programowania Kids Code Fun!

Zasady rekrutacji

1. Rodzic/Opiekun kandydatki wypełnia formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www. 

2. Aby wziąć udział w rekrutacji należy przesłać zgłoszenie na adres info@girlscodefun.pl. Zgłoszenie powinno zawierać:

  • pracę pisemną w formie listu (1 strona A4, liczba słów od 500 do 750) lub też  film (nie krótszy niż 60 sekund i nie dłuższy niż 120 sekund) na temat wybranego problemu/wyzwania na świecie, w swoim życiu, w otoczeniu  i o tym jak nowe technologie mogłyby go rozwiązać,
  • skan zgody Rodzica / Opiekuna na udział w rekrutacji.

3. Warunkiem uczestnictwa w rekrutacji jest przesłanie na adres info@girlscodefun.pl  skanu zgody Rodzica/Opiekuna na udział w rekrutacji. 

FAQ

Do kogo skierowane jest stypendium? 

Stypendium skierowane jest do dziewczynek w wieku 8-15 lat, które chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem lub do dziewczynek, które znają już podstawy programowania. 

Do kiedy można aplikować? 

O VI edycji programu poinformujemy wkrótce. 

Kiedy rozpoczynają się kursy programowania? 

Kursy programowania w Kids Code Fun rozpoczynają się na początku semestrów. 

Gdzie znajdę listę dostępnych kursów? Co w sytuacji kiedy nie wiem jaki kurs wybrać? 

Lista kursów dostępna jest na stronie: https://kidscodefun.com/

Jeżeli nie wiesz na jaki kurs się zdecydować skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy kurs dopasowany do zainteresowań i umiejętności!

Kiedy będą dostępne wyniki rekrutacji? 

Informacje o zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie prześlemy drogą mailową na adres wskazany w formularzu, szczegóły VI edycji podamy wkrótce.

Jeżeli Twoja firma wspiera ideę nauki programowania wśród dziewczynek, skontaktuj się z nami i zostań sponsorem VI edycji projektu Małe Programistki. 

Napisz do nas: info@girlscodefun.pl