Women Code Institute

Women Code Institute to kilkumiesięczny bezpłatny kurs programowania skierowany do kobiet. Beneficjentkami projektu są kobiety zmotywowane i zdecydowane na zmianę swojej kariery zawodowej. Chcemy dotrzeć do kobiet, które chcą rozpocząć karierę w świecie IT i poszukują szkoleń, w trakcie których poznają wybrany język programowania.
Głównym celem projektu jest przygotowanie uczestniczek do odbycia stażu w firmie z branży IT, nauka programowania i zmiana swojej kariery zawodowej na dostosowaną do potrzeb rynku pracy. Dążymy do przygotowania kobiet do świadomego wkraczania na rynek pracy opartego na strategii realizacji własnych celów.
Obecnie kobiety stanowią jedynie 11% osób zatrudnionych w tym obszarze, zależy nam, aby to zmienić!

Igor Kozakiewicz

Programowaniem zainteresowałem się już w gimnazjum, co skłoniło mnie aby kontynuować naukę w technikum informatycznym. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, posiadam tytuł Magistra Inżyniera z Informatyki. Od roku 2015 zajmuję się programowaniem zawodowo, specjalizuję się w PHP, JavaScript oraz bazach danych MySQL