"CoSmiczna lekcja" to projekt dla nauczycieli klas 4-8, którzy szkolnej nudzie mówią stanowcze NIE!

Z projektu skorzysta 120 nauczycielek/li z terenu całej Polski. 20% miejsce zarezerwowanych jest dla nauczycieli z województwa podkarpackiego i lubelskiego, a 10% dla nauczycieli o pochodzeniu ukraińskim niezależnie od miejsca zamieszkania w Polsce.

Projekt „#CoSmiczna lekcja” ze Scratchem to powiew świeżości w nauczaniu dzieci w klasach 4-8 w Polsce. Szkolne lekcje nie muszą być nudne! Wręcz przeciwnie. Są narzędzia, które zamieniają lekcje w interesującą przygodę. Dzieci obeznane z nowymi technologiami znacznie lepiej przyswajają wiedzę wykorzystując Computer Science (CS) niż bazując wyłącznie na podręcznikowej wiedzy. Wykorzystując bezpłatny program Scratch pokażemy Ci, jak w atrakcyjny i angażujący dla dzieci sposób możesz prowadzić lekcje czy prowadzić prace zaliczeniowe. 

Jak pracować, aby dzieci chciały uczestniczyć w naszych zajęciach? Jak dawać im wiatr w żagle a nie przytwierdzać do szkolnej ławy? Odpowiedź jest prosta – wykorzystując Computer Science (w tym projekcie jest to Scratch) w codziennej pracy na lekcji.

Projekt dedykujemy tym nauczycielom, którzy wierzą, że edukacja może mieć fantastyczne oblicze i dawać satysfakcję nauczycielowi i radość uczniom.

Otwórz się na CS w nauczaniu – zyskasz sympatię dzieci i szacunek rodziców. Warsztaty odbędą się w październiku. Kończąc nasz projekt otrzymujesz certyfikat uczestnictwa.

4 terminy warsztatów, do wyboru 1 z nich (sb.-nd. 9:00-14:00): 7-8.10 lub 14-15.10 lub 21-22.10 lub 28-29.10

Zapraszamy do projektu nauczycieli, którzy chcą, aby ich lekcje były atrakcyjne i angażujące dla uczniów

Brak wsparcia dla nauczycieli informatyki bezpośrednio wpływa na zaangażowanie uczennic w naukę informatyki. Aż 34% jest zdania, że dostęp do większej ilości
zasobów edukacyjnych zwiększyłby ich pewność siebie, jeżeli chodzi o zdolność do nauki. Takie dane prezentuje Google w najnowszym raporcie “Dlaczego dziewczęta w Polsce nie wybierają informatyki?”. Realizując projekt „CoSmiczna lekcja” adresujemy te bariery. Wspieramy nauczycieli, aby poczuli się pewniej w świecie nowych technologii a następnie budowali pewność siebie swoich uczniów i uczennic w szkole. 

„#CoSmiczna lekcja” to przede wszystkim:

  • urozmaicenie i uatrakcyjnienie Twoich lekcji w oczach uczniów i rodziców
  • ułatwienie sobie codziennej pracy z dziećmi dzięki Scratch
  • umiejętność przekazywania wiedzy przez zabawę (z wykorzystaniem CS)
  • zaimponowanie uczniom, że znasz się na nowych technologiach i nie zawahasz się ich użyć
  • wygoda nauki online.

UWAGA! Uczymy Scratcha od podstaw (od założenia konta i podstawowych komend) aż po samodzielne projekty. Oczekujemy Twojej aktywności i pomysłowości na tworzenie projektów.

Jak wziąć udział w projekcie?

Uzupełnij poniższy formularz online klikając 'DALEJ’ (poniżej) i czekaj na informację zwrotną

Projekt realizowany w ramach

Google Educator Grant