Nasza misja

Naszą misją jest motywowanie i zachęcanie dziewczyn i kobiet do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Nasi mentorzy uczą programowania komputerowego i przekazują umiejętności umożliwiające sukces oraz lepsze zrozumienie współczesnego świata, zdominowanego przez nowe technologie.

Dlaczego To Robimy

Kobiety zajmują tylko 20% prac w sektorze IT.
(źródło: Small Business Trends)

14,6% studiujących kierunki informatyczne to kobiety.
(zródło: Raport Dziewczyny na Politechniki 2019)

 

Prowadzimy warsztaty i kursy dla dziewczynek i kobiet.
Uczymy programowania i innych umiejętności cyfrowych.
Realizujemy projekty lokalne i międzynarodowe.

Projekty

KOŁO PROGRAMISTEK MIEJSKICH

Organizujemy spotkania w firmach technologicznych, skierowane do kobiet chcących poznawać w praktyce nowe technologie.

Dowiedz się więcej

Program stypendialny Małe Programistki

Program stypendialny skierowany dla dziewczyn wieku 8-12 lat w Warszawie.

Dowiedz się więcej

Rada Fundacji

W skład Rady Fundacji wchodzą Aleksandra Bis, Agnieszka Jurczak i Agnieszka Mysiak-Wrzeszcz.

Działania Rady są skupione w szczególności w zakresie kreowania długofalowej strategii działania fundacji. Mamy nadzieję, że nasze projekty będą realną odpowiedzią na potrzeby dziewczyn i kobiet w zdobywaniu kompetencji cyfrowych.

Aleksandra Bis

Doktorantka międzyuczelnianego programu ICT&Psychology, prowadzonego przez Uniwersytet SWPS i PJATK. Projektantka UX i społeczniczka. Aktywnie dzieli się wiedzą występując zarówno w roli wykładowcy i prelegentki na konferencjach, jak i mentorując na hackathonach, czy prowadząc warsztaty dla początkujących projektantów. Współzałożycielka dareIT - programu mentoringowego, którego celem jest ułatwienie kobietom startu w branży IT.

Agnieszka Jurczak

Agnieszka Jurczak jest dyrektorem Data & Services Partnerships w firmie Mastercard. Z wykształcenia i zamiłowania matematyczka, z dyplomami ze Stochastyki i matematyki finansowej oraz Matematyki teoretycznej. Jest ekspertką w zakresie danych transakcyjnych, big data, zarządzania ryzykiem rynkowym i kredytowym oraz data mining; dużą satysfakcję przynosi jej dzielenie się wiedzą z innym.

Agnieszka Mysiak-Wrzeszcz

Nauczycielka-pasjonatka. Z pierwszego wykształcenia i wyboru polonistka - miłośniczka literatury, w której słowa się sobie dziwią, a w relacjach między ludźmi wrze. Od kilku lat uczy dzieci, młodzież, nauczycieli i seniorów podstaw programowania i myślenia algorytmicznego. Współpracowała przy wielu projektach Fundacji Girls Code Fun. Można ją także spotkać w Centralnym Domu Technologii, gdzie prowadzi zajęcia w duchu edukacji STEAM i koordynuje współpracę z wystawcami.

Twórczynie

Karolina Cikowska

Urodzona w Polsce i wychowana w Nowym Jorku psycholożka. Dumna mama Kayi i Felixa. Założycielka Fundacji Girls Code Fun, zachęcającej dziewczynki do edukacji w obszarach nauk ścisłych.

Van Anh Dam

Urodzona w Wietnamie i wychowana w Polsce edukatorka. W pracy łączy swoje doświadczenie w nauczaniu, kreatywnych działaniach i pasję do nowych technologii. Najbardziej lubi tłumaczyć dzieciom i dorosłym czym jest programowanie za pomocą pluszowego kurczaka. Koordynatorka programowa w Fundacji Girls Code Fun.