Paula Świekatun
Junior Test Analyst (Milanówek, woj. mazowieckie)
Junior Test Analyst w Cognizant. Rozwijam swoje umiejętności w zakresie testów automatycznych. Okazjonalnie biorę udział w testach gier. Moim celem jest zostać Full Stack Automation Tester.
Czym obecnie zajmujesz się zawodowo a co chcesz robić docelowo?
Jestem Junior Test Analyst w Cognizant. Obecnie realizuję grupowy projekt testów automatycznych.
Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w projektach Fundacji Girls Code Fun?
Byłam w trakcie przebranżawiania się i szukałam kursów związanych z testowaniem oprogramowania oraz programowaniem. Równocześnie studiowałam podyplomowo testy automatyczne. Zaciekawiły mnie kursy od Girls Code Fun, a akurat trwał nabór na kurs programowania w Pythonie, który właśnie brałam pod uwagę w swojej ścieżce rozwoju.
„Inspiruj się, pytaj, nawiązuj kontakty – ale nigdy nie porównuj się z innymi”
Jakie umiejętności lub wiedzę zdobyłaś w trakcie programu?
Poznałam podstawy i zrozumiałam dokładnie, czym jest programowanie, a konkretnie programowanie w Pythonie. Przeszłam przez wszystkie kroki, jak pisać kod oraz czym są funkcje. Przekonałam się, że nie jest to aż tak skomplikowane.
Co motywowało Cię do kontynuacji udziału w projekcie? Jakie były największe wyzwania, które musiałaś pokonać?
Co do zasady – lubię kończyć rzeczy, które zaczynam. Skoro nauczyłam się podstaw programowania, chciałam spróbować swoich sił na zaawansowanym kursie. Motywowała mnie chęć rozwoju oraz ciekawość poznawania nowych tematów związanych z IT, które jest tak pojemną branżą.
Co było dla Ciebie najcenniejszym doświadczeniem we współpracy z nami?
Generalnie koncepcja i przebieg kursów. Również kontakt z kursantkami. Miła i wspierająca atmosfera na warsztatach. Dużo wiedzy i praktycznych ćwiczeń, które można dołączyć do portfolio. To bardzo cenne.
W jaki sposób program wpłynął na Twoją przyszłość zawodową lub edukacyjną?
Myślę, że warto pochwalić się ukończonym kursem na LinkedIn. Udział w kursach i poznawanie osób na podobnym etapie nauki jest bardzo wspierające i budujące. Aktywny rozwój oraz świadomy wybór ścieżki edukacji świadczą wiele o przyszłym lub potencjalnym pracowniku, więc na pewno warto się uczyć i próbować nowych rzeczy. Kto wie, może właśnie to w przyszłości zapunktuje?
Co uważasz za swój największy sukces w kontekście korzystania ze wsparcia Fundacji?
Dostałam wymarzoną pracę w bardzo dobrej firmie i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. To dla mnie ogromny sukces osiągnięty dzięki ciężkiej i długiej drodze kształcenia na różnych kursach, a także na studiach podyplomowych. Myślę, że połączenie tych wszystkich doświadczeń pozytywnie wpłynęło na moją przyszłość w branży, na to gdzie jestem i co myślę o swojej roli w świecie TECH.
Czy jesteś teraz bardziej pewna swoich umiejętności w IT i technologii?
Tak, choć czeka mnie jeszcze dużo pracy i nauki 🙂 Niemniej jestem wiele kroków do przodu, co daje mi power do działania.
Jakie masz plany na przyszłość?
Myślę, że warto mieć ambitne plany i cele. Nawet jeśli nie uda się zrealizować 100% czy 50%, to i tak osiągnie się wiele. Ważne, aby podzielić te plany na mniejsze zadania i w chwilach zmęczenia czy zwątpienia (odczuwania syndromu oszusta) podsumować to, co już zrobiłyśmy. Gwarantuję Ci – zdziwisz się, jak wiele osiągnęłaś, aby być tu, gdzie jesteś teraz. Czerp inspiracje, pytaj, nawiązuj kontakty, ale nie porównuj się z innymi. To naprawdę pomaga w dalszym rozwoju.
A co chciałabyś osiągnąć w ciągu najbliższego roku, biorąc pod uwagę to, czego nauczyłaś się ze wsparciem Girls Code Fun?
Chcę dalej rozwijać się w testach automatycznych. Obecnie realizuję edukacyjną ścieżkę w firmie. Ukończyłam studia podyplomowe z testów automatycznych i stawiam sobie kolejne cele, które systematycznie realizuję. Mam nadzieję, że to dopiero początek mojej kariery w IT.
Jakie rady dałabyś innym dziewczynom, które rozważają wzięcie udziału w projektach Fundacji Girls Code Fun?
Jeśli się zastanawiasz, to najwyraźniej jest potrzeba. A jeśli jest potrzeba, to wykorzystaj szansę!