O nas

Nasza misja

Naszą misją jest motywowanie i zachęcanie dziewczyn i kobiet do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Nasi mentorzy uczą programowania komputerowego
i przekazują umiejętności umożliwiające sukces oraz lepsze zrozumienie współczesnego świata, zdominowanego przez nowe technologie.

Dlaczego To Robimy

Do roku 2020 w Europie może zabraknąć 900 000 osób na stanowiskach informatycznych. Aby zapewnić wzrost gospodarczy i konkurencyjność oraz osiągnąć parytet płci, kobiety powinny wypełnić połowę tych stanowisk.

W Polsce zaledwie 10% absolwentów kierunków informatycznych to kobiety.

Prowadzimy warsztaty i kursy dla dziewczynek i kobiet.
Uczymy programowania i innych umiejętności cyfrowych.
Realizujemy projekty lokalne i międzynarodowe.

Projekty

Koło Programistek Miejskich

Prowadzimy cykliczne warsztaty cyfrowe w takich tematach, jak: front-end development, budowanie stron w WordPress, SQL i inne.

Program Stypendialny Małe Programistki

Program stypendialny skierowany dla dziewczyn wieku 8-12 lat w Warszawie.

Twórczynie

Karolina Cikowska

Urodzona w Polsce i wychowana w Nowym Jorku psycholożka. Dumna mama Kayi i Felixa. Założycielka Fundacji Girls Code Fun, zachęcającej dziewczynki do edukacji w obszarach nauk ścisłych.

Van Ahm Dam

Urodzona w Wietnamie i wychowana w Polsce edukatorka. W pracy łączy swoje doświadczenie w nauczaniu, kreatywnych działaniach i pasję do nowych technologii. Najbardziej lubi tłumaczyć dzieciom i dorosłym czym jest programowanie za pomocą pluszowego kurczaka. Koordynatorka programowa w Fundacji Girls Code Fun.