Już po raz drugi pomagamy młodzieży rozwinąć technologiczne skrzydła z doświadczonymi liderami biznesu!
Pierwsza edycja projektu cieszyła się dużym powodzeniem. W webinarach wzięło udział 300 nastolatków z całej Polski. Teraz wracamy z nowymi, odświeżonym programem, dlatego zapraszamy również osoby, które wzięły udział w I edycji projektu, jak i nowe pasjonatki i pasjonatów świata opartego na kompetencjach przyszłości.
„Tech up! Learn new tech with EY experts” II edycja to projekt, w którym wiedzą podzielą się z Wami doświadczeni eksperci z branży IT z tzw. wielkiej czwórki – EY. Dołącz do naszego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla młodzieży w wieku 14-19 lat.
Dla kogo?
Projekt jest otwarty dla 400 młodych entuzjastów technologii, zarówno dziewcząt, jak i chłopców w wieku 14-19 lat, ze szkół średnich i zawodowych.
Niezależnie od tego, czy już kochasz technologie, czy dopiero chcesz je poznać. Promujemy równość płci w branży IT i pokazujemy, że technologia jest dla każdego! Dlatego zaproś koleżanki i kolegów do udziału!
Czego się nauczysz?
W trakcie serii inspirujących webinarów oraz wsparcia mentorskiego:
- Zdobędziesz wiedzę na temat podstaw sztucznej inteligencji (AI) oraz uczenia maszynowego.
- Poznasz kluczowe aspekty zarządzania projektami IT.
- Nauczysz się podstaw DevOps i Software Development.
- Dowiesz się czym jest SAP, Cloud i analiza biznesowa.
- Rozwiniesz umiejętności z zakresu finansów osobistych.
Wyróżnij się na tle innych – dowiedz się, jakie studia wybrać, jak wejść do branży IT i dlaczego nie zawsze potrzebujesz wykształcenia informatycznego, by pracować w branży technologicznej!
Jak wygląda proces zgłoszeń?
Rekrutacja do projektu trwa aż do ostatniego dnia zgłoszenia do konkursu. Od Ciebie zależy również czy zapisujesz się na wszystkie elementy projektu, kilka czy jeden. Jeśli w trakcie zdecydujesz się wziąć udział w większej ilości lub konkursie, do których się nie zgłosiłaś/eś na początku – nie ma problemu. Zawsze możesz się dopisać wypełniając ponownie formularz lub pisząc na adres projektowy tech@girlscodefun.pl Pamiętaj, że mile widziani są wszyscy Twoi znajomi!
Z jakich elementów składa się projekt?
Projekt składa się z 3 głównych elementów – wybierz, te, które Cię najbardziej interesują i to właśnie na nie się zapisz. Możesz wybrać wszystkie, część lub jedną aktywność.
Dowiesz się jak wejść do branży, jakie studia wybrać oraz czy do każdego z powyższych obszarów potrzebne są studia z informatyki. Od razu zdradzimy, że nie są 😉
1.Webinary (online)
Oferujemy serię 9 webinarów, każdy trwa około 1-1,5 godziny. Każdy poświęcony innemu aspektowi nowoczesnych technologii, z których korzystają eksperci z firmy EY – światowego giganta. Webinary odbywają się o godzinie 16:00 – każde spotkanie.
DevOps Basics
13.02 (zakończony)
Software Development
17.02 (zakończony)
Podstawy sztucznej inteligencji
19.02 (zakończony)
Podstawy SAP
20.02 (zakończony)
Podstawy analizy biznesowej
26.02
Zarządzanie projektami
04.03
Cloud
10.03
Personal Finance
11.03
Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe
24.03
2. Power Speech
Wprowadzenie do TOP pojęć z IT i kompetencje przyszłości
10.02 (zakończony)
3. Konkurs – projekt społeczny
Ty wybierasz temat, który jest dla Ciebie ważny – nic nie narzucamy. Projekt społeczny to każda inicjatywa, która sprawia, że Twoje otoczenie staje się lepsze!
nadesłanie projektu do 13.04
Przygotuj grupową prezentację i pokaż jak rozwiążesz problem społeczny w ważny dla Ciebie, np. w Twojej okolicy, wykorzystując do tego nowe technologie oraz poznane wcześniej metody zarządzania projektami. Zgłoś się z grupą kolegów i koleżanek do naszego konkursu! Zaproś do projektu nauczyciela, który będzie Was wspierał. Zapraszamy również grupy, które nie mają opiekuna – nauczyciela.
Wygra najbardziej kreatywne rozwiązanie! Dostarcz efekt pracy do 13.04 do godz. 23:59. Szczegóły w regulaminie projektu oraz pod adresem tech@girlscodefun.pl.
Dodatkowym wsparciem dla kunkursowiczów jest mentoring: Każda grupa uczestników konkursu otrzyma wsparcie od doświadczonego mentora z EY. Przewidziane jest 1 spotkanie, data do ustalenia.
Jak wziąć udział w konkursie i przygotować projekt?
Projekt społeczny to każda inicjatywa, która sprawia, że Twoje otoczenie staje się lepsze.
Taki projekt może dotyczyć różnych dziedzin, takich jak kultura, sport, nowe technologie, przestrzeń miejska czy sztuka. Na przykład, można zaplanować warsztaty kulinarne dla uczniów liceum albo zajęcia taneczne dla dzieci. Ważne jest, aby projekt odpowiadał na jakiś problem społeczny w Twojej okolicy. Może to być charytatywny bieg, kampania internetowa przeciwko hejtowi lub inne działania, które pomagają ludziom i poprawiają życie w Twojej społeczności. Najciekawsze rozwiązanie problemu NAGRODZIMY!
W ramach udziału w konkursie otrzymasz od nas wsparcie mentorów – ekspertów w branży, prezentacje z webinarów (tematyka zarządzania projektami, rozwiązywania problemów, sztucznej inteligencji i inne), dostęp do wielu cennych szablonów prezentacji i planerów projektu, dzięki którym z łatwością wykonasz swój projekt.
Szczegółowy opis etapów realizacji projektu, które ułatwią rozwiązanie problemu społecznego znajdziesz w przewodniku który przygotowaliśmy specjalnie na potrzeby tego projektu.
Przykłady problemów społecznych:
- Nudne lekcje? Niskie wykorzystanie technologii na lekcjach. Technologii która pomaga uczniom w nauce (inspiracja – słyszeliście o robocie AI, który rozwiązał maturę z polskiego w 30 minut? LINK do artykułu) -> rozwiązanie: wspomaganie się AI na lekcjach a budowanie kreatywności wśród uczniów na podstawie dostępnej wiedzy. Tablica interaktywna, na której wspólnie klasą wyświetlacie znalezione inspiracje i podejmujecie rozmowę z poszanowaniem odmienności zdań.
- Poczucie samotności wśród młodzieży -> rozwiązanie: organizowanie wspólnego czasu na podstawie wspólnych pasji (np. poprzez stworzenie w szkole porftolio, do którego każdy uczeń może zapisać się i podać swoje hobby. Na tej podstawie będą organizowane spotkania na żywo).
- Mało kontaktu z naturą/zielenią w budynku i wokół szkoły -> rozwiązanie: porozumienie z dyrekcją szkoły o zbiórce, z której zostaną zakupione donice i kwiaty do sal. Zorganizowanie dnia społecznika i wspólna budowa uli dla pszczół, które staną na terenie szkoły, a w trakcie przerw uczniowie będą mogli przyglądać się pracy pszczół.
To tylko przykłady – tematyka może być bardzo różna. Cenimy współdziałanie, dlatego dołącz z koleżanką, kolegą, znajomymi! (min. ilość w zespole to 2 osoby). Przygotuj grupową prezentację (dowolna forma dokumentu np. PDF/Canva lub Video) i pokaż, jak rozwiązujecie nurtujący Was problem społeczny.

Weź udział w dowolnym spotkaniu
Nie musisz uczestniczyć we wszystkich modułach – wybierz to, co najbardziej Cię interesuje. Możesz wziąć udział zarówno w jednym wybranym webinarze, warsztacie lub tylko w konkursie, albo spróbować wszystkiego – decyzja należy do Ciebie!
Zdobądź certyfikat i nagrodę!
Projekt to także szansa na zdobycie cennych certyfikatów, nagród i co najważniejsze, niesamowitych wspomnień. Dołącz do nas i razem zmieniajmy świat technologii.
ZAPISY DO PROJEKTU PONIŻEJ. Na webinary, power speech oraz konkurs społeczny!
Czas trwania projektu
Od lutego do końca kwietnia 2025, ale Ty określasz, w których modułach bierzesz udział.
O Partnerze

EY łączy innowacje, technologię i etykę biznesową. Wspiera zrównoważony rozwój i tworzy lepiej funkcjonujący świata. Stawia na rozwój pracowników poprzez prestiżowe szkolenia, coaching i różnorodne doświadczenia, budując środowisko oparte na współpracy i otwartości na zmiany. Dzięki inwestycjom w nowoczesne rozwiązania EY pomaga organizacjom dostosować się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
To druga edycja projektu, którą realizujemy ze wsparciem Partnera. Giganta z branży wielkiej czwórki. To światowy brand, który zna każda osoba wkraczająca na rynek pracy. Poznaj go i Ty.
Chcesz zostać naszym partnerem?
Reprezentujesz firmę lub organizację, która ma wartości związane z edukacją i jest chętna do realizacji celów zrównoważonego rozwoju?