STEAM Academy - wracamy z III edycją projektu wspierającego nastolatki w świecie nowych technologii!

III edycja znanego i cenionego przez absolwentki projektu powraca! Kompleksowy program rozwojowy dla uczennic, które szukając swojej ścieżki edukacji i wiedzą, że nowe technologie to przyszłość. To jednocześnie program dla tych dziewczyn, które już są zafascynowane światem nowych technologii i wiążą z nimi swoją przyszłość.

STEAM Academy wykształciło już 100 absolwentek, a tej jesieni kolejne 40 dziewczyn dostanie szansę na intensywny rozwój kompetencji – twardych i miękkich.

W III edycji uczestniczki zyskają wiedzę z aż 6 obszarów kompetencyjnych wyrażonych w 6 przedmiotach. Zaczniemy od kompetencji miękkich – dzięki poznaniu swoich mocnych stron podczas warsztatów z soft skills, uczestniczki podniosą swoje technologiczne morale. Następnie przekażemy wiedzę z UX i UI, niezbędnych w projektowaniu. Kolejno nauczymy podstaw front end, back end oraz SQL. Efektem tej części warsztatowej będzie samodzielnie zaprojektowana prosta strona internetowa.

Projekt to także nieocenione sesje z mentorką ze świata nowych technologii. Na indywidualnych sesjach uczestniczki będą pod skrzydłami tych, które przeszły długą drogę, aby mimo stereotypów, wejść do świata IT/nowych technologii. Każda uczestniczka ma gwarantowane do 10 h mentoringu, wykorzysta go w formie i czasie, który będzie odpowiadał jej potrzebom.

W trakcie projektu nie zabraknie również webinarów związanych z tematyką projektu.

Udział w programie STEAM Academy pozwoli na rozwój kluczowych umiejętności:

  • kompleksowego rozwiązywania problemów
  • krytycznego myślenia
  • kreatywności
  • współpracy w zespole
  • elastyczności poznawczej.

Jak wyglądały poprzednie edycje? Chcesz poznać success stories absolwentek? Zajrzyj na tę stronę!

Girls Code Fun STEAM Academy

Dla kogo jest projekt? Dla uczennic 14-18 lat z województwa mazowieckiego, które chcą się rozwinąć w nowych technologiach

Ile dziewczyn skorzysta ze STEAM Academy? 40 dziewczyn, w tym 20% miejsc dedykowana jest nastolatkom z Ukrainy

Czy udział jest BEZPŁATNY? TAK, udział jest BEZPŁATNY

W jakich terminach odbywa się część warsztatowo/szkoleniowa projektu? MEETUP 1: 28-29 października; MEETUP 2: 4-5 listopada; MEETUP 3: 18-19 listopada; MEETUP 4: 25-26 listopada; MEETUP 5: 2-3 grudnia; MEETUP : 9-10 grudnia (łącznie 12 dni x 5 godzin = 60 h)

Kiedy odbędę się webinary? To ustalimy w trakcie projektu po wyborze tematów przewodnich

Kiedy odbędą się sesje z mentorką? To zależy już od indywidualnych ustaleń uczestniczki z mentorką, jest pełna dowolność w zakresie czasowym, sposobie komunikacji etc.

Jakie przedmioty są realizowane w STEAM Academy? Soft Skills, User Expirience, User Interface, Front End, Back End, SQL.

Do kiedy trwa rekrutacja do projektu? Rekrutacja trwała do 16 października do godz. 22:00. Wyniki zostały przesłane na maila ze zgłoszenia.

Chcesz rozwinąć skrzydła w świecie nowych technologii w kolejnej edycji?

Wypełnij poniższy formularz klikając przycisk DALEJ znajdujący się na dole, a będziemy Cię informować o kolejnych projektach.
MASZ PYTANIA? Napisz na: steam@girlscodefun.pl lub zadzwoń kom. 500 485 819. Więcej o poprzednich edycjach projektu przeczytacie w tej zakładce.

Sierpień 2023

Fundacja Girls Code Fun otrzymała dotację od Motorola Solutions Foundation.

Warszawa, Polska – sierpień 2023 – Fundacja Girls Code Fun, promująca edukację wśród dziewczyn i kobiet, z przyjemnością informuje, że otrzymała grant od Motorola Solutions Foundation, organizacji charytatywnej Motorola Solutions.  Dzięki grantowi 40 uczennic warszawskich i podwarszawskich liceów i techników (w tym całe woj. mazowieckie) zdobędzie cenne na rynku pracy kompetencje z zakresu STEAM. Każdego roku nagrody Fundacji Motorola Solutions przyznawane są organizacjom charytatywnym, takim jak Girls Code Fun.

Fundacja Motorola Solutions, która w ciągu ostatnich 10 lat przekazała 100 milionów dolarów, koncentruje swoje działanie w trzech kluczowych obszarach: pierwsza pomoc, technologia i inżynierii oraz programy, które łączą te dwa powyższe. Fundacja od dawna angażuje się we wspieranie programów, które: przynoszą korzyści i wspierają niedoreprezentowane grupy i dąży do współpracy z organizacjami, które są zgodne z jej wartościami takimi jak odpowiedzialność, innowacyjność, wpływ, różnorodność i włączenie. Fundacja Motorola Solutions z dumą współpracuje z organizacjami takimi jak Girls Code Fun, które dzielą się nasze wartości i pasję do wprowadzania pozytywnych zmian w społeczeństwie” – powiedział Karem Perez, dyrektor wykonawczy Fundacji Motorola Solutions. „Wierzymy w pracę, którą wykonuje Girls Code Fun i  czekamy na ich dalszy pozytywny wpływ.”

Dodatkowe informacje na temat programu grantowego Motorola Solutions Foundation: www.motorolasolutions.com/foundation-grant-partner

O Girls Code Fun

Jesteśmy Fundacją, która wspiera kobiety w szukaniu drogi rozwoju w dziedzinie IT i STEAM. Prowadziliśmy wiele programów edukacyjnych, które pozwalają nam realizować kolejne ważne działanie, takie jak II edycje STEAM Academy. Mamy wiele do zrobienia. Wiele kobiet do wsparcia, wiele ścieżek do rozwoju. Dziękujemy partnerowi Motorola Solutions Foundation za grant, który pozwala nam realizować naszą misję.

#MotoSolutionsCares


O Fundacji Motorola Solutions

Jako charytatywne i filantropijne ramię Motorola Solutions, Motorola Solutions Foundation wspiera różne organizacje na całym świecie, aby tworzyć bardziej bezpieczne i godne miasta, dobrze prosperujące społeczności. Skupiamy się na wsparciu poprzez dotacje strategiczne, wolontariat pracowniczy i inne inicjatywy inwestycyjne społeczności. Nasz program dotacji strategicznych wspiera organizacje, które kształcą w zakresie programowania i technologii, pierwszej pomocy, edukacji inżynieryjnej, które dostosowują się do naszych wartości: odpowiedzialności, innowacji, wpływu, różnorodności i włączanie. Fundacja to jeden z wielu sposobów, w jaki firma realizuje swój cel pomagania ludziom wykorzystania swojego potencjału. Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie: www.motorolasolutions.com/foundation


Dzięki wsparciu firmy Motorola Solutions Foundation, jako Fundacja Girls Code Fun, mamy możliwość wspierania i włączania do świata nowych technologii niedoreprezentowaną część młodzieży – uczennice 15-18 lat z województwa mazowieckiego w celu ich dalszego kształcenia w zakresie technologii i inżynierii! Dzięki kolejnemu grantowi otrzymanemu od Motorola Solutions Foundation, pomożemy uczennicom liceów i techników z regionu mazowieckiego osiągnąć swój pełny potencjał poprzez udział w III edycji STEAM Academy, która rozwija kompetencje cyfrowe i kompetencje miękkie, dzięki czemu stanowi kompleksowy program rozwoju.