STEAM Academy

STEAM Academy to bezpłatny program szkoleń online z zakresu (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) skierowany do uczennic warszawskich liceów w wieku 15-18 lat. W ramach programu uczestniczki wezmą udział w 60  godzinach zajęć, zdobywając praktyczne umiejętności z obszaru STEAM oraz rozwijając umiejętności miękkie. 60 dziewczyn zdobędzie wiedzę o możliwych ścieżkach rozwoju w branży IT, dowie się jak dostać staż i jak wybrać dalszą ścieżkę rozwoju. Warsztaty STEAM Academy rozpoczynają się w lutym 2022 r. po feriach zimowych.

Całość warsztatów prowadzona będzie w ramach kursów weekendowych. Uczestniczki będę spotykać się online w soboty i niedziele, realizując przez dwa miesiące 60 godzin warsztatowych (I etap). Po zakończeniu części warsztatowej uczestniczki STEAM Academy skorzystają z dedykowanych 6 miesięcznych sesji mentoringowych 1:1 z kobietami z branży STEAM (II etap).

W trakcie kursu uczestniczki zdobędą umiejętności z obszarów:

  • tworzenia i projektowania stron internetowych
  • programowania
  • grafiki i UX (serwis Canva)
  • umiejętności miękkich (jak szukać stażu, jakie są ścieżki rozwoju w IT).

Udział w programie STEAM Academy pozwoli na rozwój kluczowych umiejętności:

  • kompleksowego rozwiązywania problemów
  • krytycznego myślenia
  • kreatywności
  • współpracy w zespole
  • elastyczności poznawczej.

Rekrutacja uczestniczek do projektu jest już zakończona.

Rekrutacja kobiet z branż STEAM do prowadzenia indywidualnych sesji mentoringowych 1:1 z uczestniczkami STEAM Academy jest już zakończona. Mentorka i mentee będą spotykać się online przez 6 miesięcy. Więcej o sesjach mentoringowych 1:1: program mentoringowy sesje indywidualne 1:1

Link do wydarzenia na facebook: publiczne w serwisie bez logowania, dostępne tutaj

Spotkania przez 1,5 miesiąca tj. 6 kolejnych weekendów sobota-niedziela po 5 godzin z czasem na przerwę w trakcie zajęć. Godziny spotkań: 9:00-14:00 (2 przerwy po 15 minut w trakcie). Godziny zostały dobrane w taki sposób, abyś miała w trakcie weekendu czas na odpoczynek.

MEETUP 1: 19-20 lutego
MEETUP 2: 26-27 lutego
MEETUP 3: 5-6 marca
MEETUP 4: 12-13 marca
MEETUP 5: 19-20 marca
MEETUP 6: 26-27 marca
(łącznie 12 dni x 5 godzin = 60 h)

Jeśli chcecie poznać sylwetki kobiet, które poprowadzą I fazę projektu tj. zajęcia z front endu, back endu, grafiki i UX oraz kompetencji miękkich, zajrzyjcie tu: PROWADZĄCE STEAM ACADEMY!


Listopad 2021

Fundacja Girls Code Fun otrzymała dotację od Motorola Solutions Foundation.

Warszawa, Polska – listopad 2021 – Fundacja Girls Code Fun, promująca edukację wśród dziewczyn i kobiet, z przyjemnością informuje, że otrzymała grant od Motorola Solutions Foundation, organizacji charytatywnej Motorola Solutions.  Dzięki grantowi aż 60 uczennic warszawskich liceów zdobędzie cenne na rynku pracy kompetencje z zakresu STEAM. Każdego roku nagrody Fundacji Motorola Solutions przyznawane są organizacjom charytatywnym, takim jak Girls Code Fun w celu wspierania trzech głównych obszarów: pierwszej pomocy, technologii i inżynierii oraz programy, które łączą dwa powyższe. W każdym obszarze program grantowy wspiera niedoreprezentowane grupy, w tym kobiety, osoby o odmiennym kolorze skóry, osoby niepełnosprawne, społeczność LGBTQ, weteranów itp.

„Fundacja Motorola Solutions ma na celu współpracę z organizacjami, których wartości są zbieżne z naszymi wartościami:
odpowiedzialność, innowacyjność, wpływ, różnorodność i włączanie. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać organizacje takie jak Girls Code Fun, które uosabiają te wartości, jednocześnie prowadzą do pozytywnych zmian w swoim otoczeniu, w ramach swoich społeczności”– Karem Perez, dyrektor wykonawczy, Fundacja Motorola Solutions.

Dodatkowe informacje na temat programu grantowego Motorola Solutions Foundation: www.motorolasolutions.com/foundation

#MotoSolutionsCares


O Fundacji Motorola Solutions

Jako charytatywne i filantropijne ramię Motorola Solutions, Motorola Solutions Foundation wspiera różne organizacje na całym świecie, aby tworzyć bardziej bezpieczne i godne miasta, dobrze prosperujące społeczności. Skupiamy się na wsparciu poprzez dotacje strategiczne, wolontariat pracowniczy i inne inicjatywy inwestycyjne społeczności. Nasz program dotacji strategicznych wspiera organizacje, które kształcą w zakresie programowania i technologii, pierwszej pomocy, edukacji inżynieryjnej, które dostosowują się do naszych wartości: odpowiedzialności, innowacji, wpływu, różnorodności i włączanie. Fundacja to jeden z wielu sposobów, w jaki firma realizuje swój cel pomagania ludziom wykorzystania swojego potencjału. Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie: www.motorolasolutions.com/foundation