STEAM Academy II edycja!


STEAM Academy ponownie na warszawskiej mapie edukacyjnej! I edycja pokazała, że takie projekty są ogromnie potrzebne. Z radością informujemy, że dzięki wsparciu Sponsora – Motorola Solutions Foundation – już w listopadzie startujemy z II edycją projektu.

STEAM Academy to bezpłatny program szkoleń online z zakresu (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) skierowany do uczennic warszawskich i podwarszawskich liceów. W ramach programu uczestniczki wezmą udział w 60  godzinach zajęć, zdobywając praktyczne umiejętności z obszaru STEAM oraz rozwijając umiejętności miękkie. 40 dziewczyn zdobędzie wiedzę o możliwych ścieżkach rozwoju w branży IT, dowie się jak dostać staż i jak wybrać dalszą ścieżkę rozwoju.

Całość warsztatów prowadzona będzie w ramach kursów weekendowych. Uczestniczki będą spotykać się online w soboty i niedziele, realizując 60 godzin warsztatowych (I etap projektu). Po zakończeniu części warsztatowej uczestniczki STEAM Academy skorzystają z dedykowanych 5 miesięcznych sesji mentoringowych 1:1 z kobietami z branży STEAM (II etap projektu).

W trakcie kursu uczestniczki zdobędą umiejętności z obszarów:

 • tworzenia i projektowania stron internetowych
 • programowania
 • grafiki i UX (serwis Canva)
 • umiejętności miękkich (jak szukać stażu, jakie są ścieżki rozwoju w IT).

Udział w programie STEAM Academy pozwoli na rozwój kluczowych umiejętności:

 • kompleksowego rozwiązywania problemów
 • krytycznego myślenia
 • kreatywności
 • współpracy w zespole
 • elastyczności poznawczej.

Rekrutacja do projektu trwa do 15 października 2022 r. (sobota godz. 23:59), a formularz zgłoszenia dostępny jest tu:

https://forms.gle/tDMthAwgXaLRqnef8

MEETUP 1: 5-6-listopada | FRONT END CZ.1
MEETUP 2: 12-13 listopada (DŁUGI WEEKEND!) | FRONT END CZ.2
MEETUP 3: 19-20 listopada | BACK END CZ.1
MEETUP 4: 26-27 listopada | BACK END CZ.2
MEETUP 5: 3-4 grudnia | GRAFIKA/UX
MEETUP 6: 10-11 grudnia | SOFT SKILLS I ROZWÓJ W IT
(łącznie 12 dni x 5 godzin = 60 h, w trakcie każdego dnia kursu 2 przerwy po 15 minut)

UWAGA! Ilość miejsc w projekcie jest OGRANICZONA. Ważna jest dla nas MOTYWACJA, jaką kieruje się kandydatka. Wypełnienie formularza to pierwszy krok w drodze do udziału w projekcie. Wyniki rekrutacji zostaną wysłane na maila do 26 października 2022 r. (do godz. 23:59). Prosimy sprawdzać folder SPAM. W przypadku o informacji o pozytywnym zakwalifikowaniu na kurs, kandydatka otrzyma również umowę na uczestnictwo w kursie Nie podpisanie umowy w określonym czasie skutkować będzie usunięciem kandydatki z listy kursantek. Osoby niezakwalifikowane dostaną informację mailową o wpisaniu na listę rezerwową.

Chcesz wiedzieć, co o udziale w projekcie mówią uczestniczki I edycji? Poznaj ich success stories, które publikujemy tu: MY SUCCESS STORY

————————————————————————————————–

Sierpień 2022

Fundacja Girls Code Fun otrzymała dotację od Motorola Solutions Foundation.

Warszawa, Polska – sierpień 2022 – Fundacja Girls Code Fun, promująca edukację wśród dziewczyn i kobiet, z przyjemnością informuje, że otrzymała grant od Motorola Solutions Foundation, organizacji charytatywnej Motorola Solutions.  Dzięki grantowi 40 uczennic warszawskich i podwarszawskich liceów zdobędzie cenne na rynku pracy kompetencje z zakresu STEAM. Każdego roku nagrody Fundacji Motorola Solutions przyznawane są organizacjom charytatywnym, takim jak Girls Code Fun.

Fundacja Motorola Solutions, która w ciągu ostatnich 10 lat przekazała 100 milionów dolarów, koncentruje swoje działanie w trzech kluczowych obszarach: pierwsza pomoc, technologia i inżynierii oraz programy, które łączą te dwa powyższe. Fundacja od dawna angażuje się we wspieranie programów, które: przynoszą korzyści i wspierają niedoreprezentowane grupy i dąży do współpracy z organizacjami, które są zgodne z jej wartościami takimi jak odpowiedzialność, innowacyjność, wpływ, różnorodność i włączenie. Fundacja Motorola Solutions z dumą współpracuje z organizacjami takimi jak Girls Code Fun, które dzielą się nasze wartości i pasję do wprowadzania pozytywnych zmian w społeczeństwie” – powiedział Karem Perez, dyrektor wykonawczy Fundacji Motorola Solutions. „Wierzymy w pracę, którą wykonuje Girls Code Fun i  czekamy na ich dalszy pozytywny wpływ.”

Dodatkowe informacje na temat programu grantowego Motorola Solutions Foundation: www.motorolasolutions.com/foundation-grant-partner

O Girls Code Fun

Jesteśmy Fundacją, która wspiera kobiety w szukaniu drogi rozwoju w dziedzinie IT i STEAM. Prowadziliśmy wiele programów edukacyjnych, które pozwalają nam realizować kolejne ważne działanie, takie jak II edycje STEAM Academy. Mamy wiele do zrobienia. Wiele kobiet do wsparcia, wiele ścieżek do rozwoju. Dziękujemy partnerowi Motorola Solutions Foundation za grant, który pozwala nam realizować naszą misję.

#MotoSolutionsCares


O Fundacji Motorola Solutions

Jako charytatywne i filantropijne ramię Motorola Solutions, Motorola Solutions Foundation wspiera różne organizacje na całym świecie, aby tworzyć bardziej bezpieczne i godne miasta, dobrze prosperujące społeczności. Skupiamy się na wsparciu poprzez dotacje strategiczne, wolontariat pracowniczy i inne inicjatywy inwestycyjne społeczności. Nasz program dotacji strategicznych wspiera organizacje, które kształcą w zakresie programowania i technologii, pierwszej pomocy, edukacji inżynieryjnej, które dostosowują się do naszych wartości: odpowiedzialności, innowacji, wpływu, różnorodności i włączanie. Fundacja to jeden z wielu sposobów, w jaki firma realizuje swój cel pomagania ludziom wykorzystania swojego potencjału. Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie: www.motorolasolutions.com/foundation

STEAM Academy I edycja

STEAM Academy to bezpłatny program szkoleń online z zakresu (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) skierowany do uczennic warszawskich liceów w wieku 15-18 lat. W ramach programu uczestniczki wezmą udział w 60  godzinach zajęć, zdobywając praktyczne umiejętności z obszaru STEAM oraz rozwijając umiejętności miękkie. 60 dziewczyn zdobędzie wiedzę o możliwych ścieżkach rozwoju w branży IT, dowie się jak dostać staż i jak wybrać dalszą ścieżkę rozwoju. Warsztaty STEAM Academy rozpoczynają się w lutym 2022 r. po feriach zimowych.

Całość warsztatów prowadzona będzie w ramach kursów weekendowych. Uczestniczki będę spotykać się online w soboty i niedziele, realizując przez dwa miesiące 60 godzin warsztatowych (I etap). Po zakończeniu części warsztatowej uczestniczki STEAM Academy skorzystają z dedykowanych 6 miesięcznych sesji mentoringowych 1:1 z kobietami z branży STEAM (II etap).

W trakcie kursu uczestniczki zdobędą umiejętności z obszarów:

 • tworzenia i projektowania stron internetowych
 • programowania
 • grafiki i UX (serwis Canva)
 • umiejętności miękkich (jak szukać stażu, jakie są ścieżki rozwoju w IT).

Udział w programie STEAM Academy pozwoli na rozwój kluczowych umiejętności:

 • kompleksowego rozwiązywania problemów
 • krytycznego myślenia
 • kreatywności
 • współpracy w zespole
 • elastyczności poznawczej.

Rekrutacja uczestniczek do projektu jest już zakończona.

Rekrutacja kobiet z branż STEAM do prowadzenia indywidualnych sesji mentoringowych 1:1 z uczestniczkami STEAM Academy jest już zakończona. Mentorka i mentee będą spotykać się online przez 6 miesięcy. Więcej o sesjach mentoringowych 1:1: program mentoringowy sesje indywidualne 1:1

Link do wydarzenia na facebook: publiczne w serwisie bez logowania, dostępne tutaj

Spotkania przez 1,5 miesiąca tj. 6 kolejnych weekendów sobota-niedziela po 5 godzin z czasem na przerwę w trakcie zajęć. Godziny spotkań: 9:00-14:00 (2 przerwy po 15 minut w trakcie). Godziny zostały dobrane w taki sposób, abyś miała w trakcie weekendu czas na odpoczynek.

MEETUP 1: 19-20 lutego
MEETUP 2: 26-27 lutego
MEETUP 3: 5-6 marca
MEETUP 4: 12-13 marca
MEETUP 5: 19-20 marca
MEETUP 6: 26-27 marca
(łącznie 12 dni x 5 godzin = 60 h)

Jeśli chcecie poznać sylwetki kobiet, które poprowadzą I fazę projektu tj. zajęcia z front endu, back endu, grafiki i UX oraz kompetencji miękkich, zajrzyjcie tu: PROWADZĄCE STEAM ACADEMY!


Listopad 2021

Fundacja Girls Code Fun otrzymała dotację od Motorola Solutions Foundation.

Warszawa, Polska – listopad 2021 – Fundacja Girls Code Fun, promująca edukację wśród dziewczyn i kobiet, z przyjemnością informuje, że otrzymała grant od Motorola Solutions Foundation, organizacji charytatywnej Motorola Solutions.  Dzięki grantowi aż 60 uczennic warszawskich liceów zdobędzie cenne na rynku pracy kompetencje z zakresu STEAM. Każdego roku nagrody Fundacji Motorola Solutions przyznawane są organizacjom charytatywnym, takim jak Girls Code Fun w celu wspierania trzech głównych obszarów: pierwszej pomocy, technologii i inżynierii oraz programy, które łączą dwa powyższe. W każdym obszarze program grantowy wspiera niedoreprezentowane grupy, w tym kobiety, osoby o odmiennym kolorze skóry, osoby niepełnosprawne, społeczność LGBTQ, weteranów itp.

„Fundacja Motorola Solutions ma na celu współpracę z organizacjami, których wartości są zbieżne z naszymi wartościami:
odpowiedzialność, innowacyjność, wpływ, różnorodność i włączanie. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać organizacje takie jak Girls Code Fun, które uosabiają te wartości, jednocześnie prowadzą do pozytywnych zmian w swoim otoczeniu, w ramach swoich społeczności”– Karem Perez, dyrektor wykonawczy, Fundacja Motorola Solutions.

Dodatkowe informacje na temat programu grantowego Motorola Solutions Foundation: www.motorolasolutions.com/foundation

#MotoSolutionsCares


O Fundacji Motorola Solutions

Jako charytatywne i filantropijne ramię Motorola Solutions, Motorola Solutions Foundation wspiera różne organizacje na całym świecie, aby tworzyć bardziej bezpieczne i godne miasta, dobrze prosperujące społeczności. Skupiamy się na wsparciu poprzez dotacje strategiczne, wolontariat pracowniczy i inne inicjatywy inwestycyjne społeczności. Nasz program dotacji strategicznych wspiera organizacje, które kształcą w zakresie programowania i technologii, pierwszej pomocy, edukacji inżynieryjnej, które dostosowują się do naszych wartości: odpowiedzialności, innowacji, wpływu, różnorodności i włączanie. Fundacja to jeden z wielu sposobów, w jaki firma realizuje swój cel pomagania ludziom wykorzystania swojego potencjału. Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie: www.motorolasolutions.com/foundation