STEAM Academy

STEAM Academy to bezpłatny program szkoleń z zakresu (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) skierowany do uczennic warszawskich liceów w wieku 15-18 lat. W ramach programu uczestniczki wezmą udział w 60  godzinach zajęć, zdobywając praktyczne umiejętności z obszaru STEAM oraz rozwijając umiejętności miękkie. 60 dziewczyn zdobędzie wiedzę o możliwych ścieżkach rozwoju w branży IT, dowie się jak dostać staż i jak wybrać dalszą ścieżkę rozwoju. Warsztaty STEAM Academy rozpoczną się w lutym 2022 r. (po feriach zimowych), a nabór już trwa. Link do rejestracji dostępny poniżej.

Całość warsztatów prowadzona będzie w ramach kursów weekendowych. Uczestniczki będę spotykać się w soboty i niedziele, realizując przez dwa miesiące 60 godzin warsztatowych. Po zakończeniu części warsztatowej uczestniczki STEAM Academy skorzystają z dedykowanych 12 miesięcznych sesji mentoringowych 1:1 z kobietami z branży STEAM.

W trakcie kursu uczestniczki zdobędą umiejętności z obszarów:

  • tworzenia i projektowania stron internetowych
  • programowania
  • grafiki
  • umiejętności miękkich.

Udział w programie STEAM Academy pozwoli na rozwój kluczowych umiejętności:

  • kompleksowego rozwiązywania problemów
  • krytycznego myślenia
  • kreatywności
  • współpracy w zespole
  • elastyczności poznawczej.

Rekrutacja do projektu trwa a ilość miejsc jest ograniczona!

Link do rejestracji: dostępny w formularzu Google tutaj

Link do wydarzenia na facebook: publiczne w serwisie bez logowania, dostępne tutaj


Listopad 2021

Fundacja Girls Code Fun otrzymała dotację od Motorola Solutions Foundation.

Warszawa, Polska – listopad 2021 – Fundacja Girls Code Fun, promująca edukację wśród dziewczyn i kobiet, z przyjemnością informuje, że otrzymała grant od Motorola Solutions Foundation, organizacji charytatywnej Motorola Solutions.  Dzięki grantowi aż 60 uczennic warszawskich liceów zdobędzie cenne na rynku pracy kompetencje z zakresu STEAM. Każdego roku nagrody Fundacji Motorola Solutions przyznawane są organizacjom charytatywnym, takim jak Girls Code Fun w celu wspierania trzech głównych obszarów: pierwszej pomocy, technologii i inżynierii oraz programy, które łączą dwa powyższe. W każdym obszarze program grantowy wspiera niedoreprezentowane grupy, w tym kobiety, osoby o odmiennym kolorze skóry, osoby niepełnosprawne, społeczność LGBTQ, weteranów itp.

„Fundacja Motorola Solutions ma na celu współpracę z organizacjami, których wartości są zbieżne z naszymi wartościami:
odpowiedzialność, innowacyjność, wpływ, różnorodność i włączanie. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać organizacje takie jak Girls Code Fun, które uosabiają te wartości, jednocześnie prowadzą do pozytywnych zmian w swoim otoczeniu, w ramach swoich społeczności”– Karem Perez, dyrektor wykonawczy, Fundacja Motorola Solutions.

Dodatkowe informacje na temat programu grantowego Motorola Solutions Foundation: www.motorolasolutions.com/foundation

#MotoSolutionsCares


O Fundacji Motorola Solutions

Jako charytatywne i filantropijne ramię Motorola Solutions, Motorola Solutions Foundation wspiera różne organizacje na całym świecie, aby tworzyć bardziej bezpieczne i godne miasta, dobrze prosperujące społeczności. Skupiamy się na wsparciu poprzez dotacje strategiczne, wolontariat pracowniczy i inne inicjatywy inwestycyjne społeczności. Nasz program dotacji strategicznych wspiera organizacje, które kształcą w zakresie programowania i technologii, pierwszej pomocy, edukacji inżynieryjnej, które dostosowują się do naszych wartości: odpowiedzialności, innowacji, wpływu, różnorodności i włączanie. Fundacja to jeden z wielu sposobów, w jaki firma realizuje swój cel pomagania ludziom wykorzystania swojego potencjału. Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie: www.motorolasolutions.com/foundation