Rusza IV edycja (bezpłatna) prestiżowego projektu STEAM Academy, który zagościł na digitalowej mapie edukacyjnej. To unikalna okazja, aby zdobyć kluczowe kompetencje w obszarze nowych technologii i informatyki. Od projektowania UX/UI po zaawansowane kodowanie i stworzenie swojej pierwszej strony internetowej. W STEAM Academy dziewczyny rozwijają zarówno umiejętności techniczne (digital skills), jak i kreatywne, pracując nad własnymi projektami oraz otrzymując indywidualne wsparcie od mentorek – doświadczonych specjalistek w świecie IT.
Pamiętaj! Kompetencje technologiczne to nie tylko programowanie.
Dla kogo jest ten projekt?
STEAM Academy jest skierowany do zmotywowanych nastolatek w wieku 14-19 lat, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, wejść do świata technologii i odkryć swoje możliwości. Jesteś fanką technologii? Chcesz uporządkować swoją wiedzę? Myślisz o edukacji w nowych technologiach? Uczymy od totalnych podstaw, dlatego jeśli chcesz poznać oferowane w projekcie przedmioty i zyskać indywidualne wsparcie mentorki, ten projekt jest dla Ciebie.
Co zyskasz, biorąc udział w projekcie?
W trakcie 60 godzin intensywnych warsztatów weekendowych realizowanych online oraz dodatkowych godzin mentoringu i webinarów, poznasz tajniki tworzenia stron internetowych, zaprzyjaźnisz się z bazami danych, nauczysz się programowania w Pythonie i SQL, a także zdobędziesz kluczowe umiejętności z zakresu UX/UI oraz soft skills. Wyróżnij się na tle innych – to właśnie Twoja kreatywność i umiejętność kodowania sprawią, że będziesz gotowa na wyzwania przyszłości!
Dlaczego warto?
STEAM Academy uczy kompetencji przyszłości, przed którymi nie uciekniemy. Nie znamy zawodów, jakie będą za 5 lat, ale wiemy, jakie umiejętności są potrzebne, aby się odnaleźć w edukacji i na rynku pracy. To prestiżowy projekt, który nie tylko podnosi kompetencje techniczne, ale także stawia na komfortowe warunki pracy w grupie, wzmacnia kreatywność, pewność siebie. Przybliża świat technologii szeroko rozumianej. Uczestniczki otrzymają certyfikat (potwierdzający uczestnictwo w projekcie wraz z wyróżnieniem przedmiotów i godzin), który z pewnością wyróżni je na rynku edukacyjnym i zawodowym. W świecie technologii jest duża dysproporcja w edukacji i zatrudnieniu kobiet i mężczyzn. Ten projekt pokaże, że dziewczyny też łapią bakcyla w technologiach.
Absolwentki STEAM Academy wybrały na studia kierunki informatyczne. Pokochały technologię i z sukcesem rozwijają swoje pasje i digital skills!
100% absolwentek docenia nieszkolne podejście do przekazywania wiedzy i wspierające podejście. Sprawdź success stories uczestniczek poprzednich edycji, bo to ich zdanie jest świadectwem naszej pracy i jakości projektu: SUCCESS STORIES III edycja (ostatnia) oraz SUCCESS STORIES II edycja.
Czym jest mentoring? Znajdziesz na ten temat mnóstwo informacji w sieci, warto się z nimi zapoznać. Dzielimy się przykładowym opisem mentoringu: czym jest mentoring. To relacja jak ze wspierającą starszą siostrą, która będzie obok i możesz ją pytać o wszystko 🙂 Szczególnie o to, czego nie zapytasz nauczyciela czy rodziców, ponieważ nie mają oni takiego doświadczenia w technologii i nie są nią tak zafascynowani, jak mentorka. Z tej części możesz, choć nie musisz korzystać. Zachęcamy mimo wszystko do spróbowania – niezdecydowane dziewczyny po wejściu w proces odczuwają satysfakcję ze swojej odważnej decyzji.