Dla kogo?
STEAM Academy jest skierowany do zmotywowanych nastolatek w wieku 14-19 lat, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, wejść do świata technologii i odkryć swoje możliwości. Jesteś fanką technologii? Chcesz uporządkować swoją wiedzę? Myślisz o edukacji w nowych technologiach? Uczymy od totalnych podstaw, dlatego jeśli chcesz poznać oferowane w projekcie przedmioty i zyskać indywidualne wsparcie mentorki, ten projekt jest dla Ciebie.
Zobacz success stories uczestniczek!
Czujesz, że ten projekt to realizacja marzenia lub ważny krok do sprawdzenia czy edukacja technologiczna jest dla dla Ciebie? Aplikuj!
Czego się nauczysz?
W trakcie 60 godzin intensywnych warsztatów weekendowych realizowanych online oraz dodatkowych godzin mentoringu i webinarów, poznasz tajniki tworzenia stron internetowych, zaprzyjaźnisz się z bazami danych, nauczysz się programowania w Pythonie i SQL, a także zdobędziesz kluczowe umiejętności z zakresu UX/UI oraz soft skills. Wyróżnij się na tle innych – to właśnie Twoja kreatywność i umiejętność kodowania sprawią, że będziesz gotowa na wyzwania przyszłości!
STEAM Academy uczy kompetencji przyszłości, przed którymi nie uciekniemy. Nie znamy zawodów, jakie będą za 5 lat, ale wiemy, jakie umiejętności są potrzebne, aby się odnaleźć w edukacji i na rynku pracy. To prestiżowy projekt, który nie tylko podnosi kompetencje techniczne, ale także stawia na komfortowe warunki pracy w grupie, wzmacnia kreatywność, pewność siebie. Przybliża świat technologii szeroko rozumianej. Uczestniczki otrzymają certyfikat (potwierdzający uczestnictwo w projekcie wraz z wyróżnieniem przedmiotów i godzin), który z pewnością wyróżni je na rynku edukacyjnym i zawodowym. W świecie technologii jest duża dysproporcja w edukacji i zatrudnieniu kobiet i mężczyzn. Ten projekt pokaże, że dziewczyny też łapią bakcyla w technologiach.
Wyróżnij się na tle innych – to właśnie Twoja kreatywność i umiejętność kodowania sprawią, że będziesz gotowa na wyzwania przyszłości!
Absolwentki STEAM Academy wybrały na studia kierunki informatyczne. Pokochały technologię i z sukcesem rozwijają swoje pasje i digital skills!
100% absolwentek docenia nieszkolne podejście do przekazywania wiedzy i wspierające podejście. Sprawdź success stories uczestniczek poprzednich edycji, bo to ich zdanie jest świadectwem naszej pracy i jakości projektu: SUCCESS STORIES III edycja (ostatnia) oraz SUCCESS STORIES II edycja.
Czym jest mentoring? Znajdziesz na ten temat mnóstwo informacji w sieci, warto się z nimi zapoznać. Dzielimy się przykładowym opisem mentoringu: czym jest mentoring. To relacja jak ze wspierającą starszą siostrą, która będzie obok i możesz ją pytać o wszystko Szczególnie o to, czego nie zapytasz nauczyciela czy rodziców, ponieważ nie mają oni takiego doświadczenia w technologii i nie są nią tak zafascynowani, jak mentorka. Z tej części możesz, choć nie musisz korzystać. Zachęcamy mimo wszystko do spróbowania – niezdecydowane dziewczyny po wejściu w proces odczuwają satysfakcję ze swojej odważnej decyzji.
Uczestniczki otrzymają certyfikat (potwierdzający uczestnictwo w projekcie wraz z wyróżnieniem przedmiotów i godzin), który z pewnością wyróżni je na rynku edukacyjnym i zawodowym.
Jaki jest harmonogram?
- Rekrutacja: do 9 października 2024 r. (wyniki do 11 października)
- Start projektu: Weekend 19-20 października 2024 r.
- Spotkania: Co weekend (sobota i niedziela, godz. 09:00-14:00 z przerwami), z wyjątkiem długich weekendów, kończymy przed Bożym Narodzeniem.
- Warsztaty online: 60 godzin praktycznej nauki z ekspertkami i mentorkami w podziale na 6 przedmiotów
- Mentoring: od stycznia do kwietnia 2025 r. – 10 godzin indywidualnych spotkań z mentorką z branży technologicznej, która pomoże Ci ukierunkować się w dalszej edukacji
- Webinary: systematycznie po Nowym Roku – 5 godzin inspirujących spotkań, podczas których odkryjesz tajniki świata technologii (5 webinarów o aktualnej tematyce technologicznej)
MEETUP 1: 19-20 października
MEETUP 2: 26-27 października
MEETUP 3: 16-17 listopada
MEETUP 4: 23-24 listopada
MEETUP 5: 30 listopada – 1 grudnia
MEETUP 6: 7-8 grudnia (łącznie 12 dni x 5 godzin = 60 h)
Jaki jest plan warsztatów?
Projekt zakłada naukę od podstaw w dziedzinach:
User experience
5h
User interface
5h
Front end (HTML/CSS)
20h
Back End (Python)
15h
SQL
5h
Soft Skills
10h
Dodatkowo otrzymasz dostęp do kursów online z cyberbezpieczeństwa (6 h w języku polskim), English for IT (50 h w języku angielskim), podstawy bazy danych (6 h w języku angielskim) do pracy samodzielnej (nieobowiązkowe).
O Partnerze

O Fundacji Motorola Solutions
Jako filantropijna odnoga firmy Motorola Solutions, Fundacja Motorola Solutions współpracuje z organizacjami na całym świecie w celu tworzenia bezpieczniejszych miast i sprawiedliwych, prosperujących społeczności. Koncentrujemy się na oddawaniu poprzez dotacje strategiczne, wolontariat pracowników i inne inicjatywy inwestycji społecznościowych.
Nasz program dotacji strategicznych wspiera organizacje oferujące programy dla służb ratowniczych oraz edukację techniczną i inżynierską, a także wyznające nasze wartości odpowiedzialności, innowacyjności, wpływu, różnorodności i integracji. Fundacja jest jednym z wielu sposobów, w jaki firma przyczynia się do tworzenia bezpieczniejszych społeczności. Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie: www.motorolasolutions.com/foundation



Chcesz zostać naszym partnerem?
Reprezentujesz firmę lub organizację, która ma wartości związane z edukacją i jest chętna do realizacji celów zrównoważonego rozwoju?